T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DİYARBAKIR / YENİŞEHİR - Toplukonut Ortaokulu

Toplu Konut Ortaokulu

TARİHÇEMİZ

Okulumuz 2007´ yılı Şubat ayında Toplu Konut İlköğretim Okulu adıyla eğitim hayatına dahil olmuştur.3700m2´lik bir arsa üzerinde kurulmuş olan okulumuz , 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında 700 öğrenci kayıt almıştır.2007 yılından bu güne kadar geçen bu kısacık sürede; alt yapı, sosyal ve ekonomik sorunlarını belli bir plan dahilinde çözerek eğitim ve öğretim için gereken fizikî, sosyal ve psikolojik ortamı oluşturmuştur.İdare, öğretmen, veli ve öğrenci birlikteliği, dayanışma, eğitim ve öğretime demokratik yaklaşım ve katılım ilkesinden yola çıkarak Diyarbakır Milli Eğitim Devlet Okulları arasında ilk sıraya oturma onurunu SBS sınavlarında kazanmıştır.Okul -veli dayanışmasını esas alan okulumuzda, Okul-Aile Birliği Odası hizmete açılmıştır. Okulumuzun iç ve dış güvenliği için kameralı sistem kurulmuştur. Öğrencilerin olumsuz etkilere maruz kalmaması için 24 saat gözetim yapılmaktadır.Öğrenciye, doğa ve çevre duyarlılığı kazandırmak, okulunu sevdirmek, çevreyi korumak ve geliştirmek amacıyla; arka ve ön bahçe alanlarına; Benim Sınıfımın Ağacı; kampanyası ile öğrencilere ağaç dikimi yaptırılmıştır.
Biz; Teknoloji destekli, paylaşmayı bilen, bilimsel düşünmeyi hedefleyen, katılımcı anlıyışımızla, öğrencinin,sevginin kendisi olduğu öz duygusuyla, öğrencilerimizle geleceği hazırlamaya çalışmaktayız.

Kurucu müdürümüz Ekrem Okut, 3 yil okul müdürlügü yapmistir. 2010 yilinda suanki Okul Müdürümüz Ilhami ÇELIK görevine baslamis olup halen devam etmekte ve müdür yardimcilari Umut ÖZEKINCI, Hanife AGIRBAS ve 68 öğretmen ile Eğitim-Öğretime devam etmektedir.

  1376 Ögrenci
  23 Derslik
  46 Sube
  2 Fen Labaratuari
  1 Bilisim Tek. Sinifi
  1 Kütüphane
  1 Özel Alt Sinif
  1 Rehberlik Servisi
  1 Ingilizce Görsel Derslik
  1 Okuma ve Seminer   Odasi
  2 Okul Öncesi Sinif (4 sube)
  1 Okul Aile Birligi Odasi

Yayın: 30.12.2012 - Güncelleme: 30.12.2012 22:44 - Görüntülenme: 746